Pause
  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

 

Informacja o niezwłocznym zgłoszeniu wypadku do KRUS  

Zmiana Zarządzenia Starosty Gostynińskiego - Wydział Komunikacji

Wyszukaj

INFORMACJE POWIATOWE

Uchwała Zarządu Powiatu Gostynińskiego w sprawie wyboru oferty na realizację zadania publicznego

PRAWNA POMOC

Uchwała Zarządu Powiatu Gostynińskiego w sprawie wyboru oferty na realizację zadania publicznego - wersja PDF

 

Samorząd Mazowsza doposaża szkoły

dofinansowanie


Ponad 3 tys. laptopów, 2,8 tys. tabletów i przeszło 3 tys. drukarek laserowych pojawi się niebawem w 236 szkołach na Mazowszu. To efekt unijnego projektu realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 35 mln zł, z czego 28 mln zł stanowi wsparcie z Unii Europejskiej. Sprzęt już sukcesywnie trafia do szkół.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik inicjatywa powstała z myślą o uczniach i nauczycielach, którym przyszło zmierzyć się z nauczaniem w dobie COVID-19.

------------------------------

– To nie jest łatwy czas dla nas wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci, które musiały całkowicie przearanżować swoje dotychczasowe życie i dopasować się do nowej szkolnej rzeczywistości. Nauczanie zdalne nie należy do najłatwiejszych, ale to jedyny obecnie sposób na to, żeby na bieżąco zdobywać i poszerzać wiedzę oraz mieć kontakt z rówieśnikami i kadrą pedagogiczną. Mamy jednak świadomość, że nadal nie wszyscy są na taką formę nauki przygotowani. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć samorządy, a tym samym placówki edukacyjne w zakupie nowoczesnego sprzętu, który z pewnością ułatwi pracę zarówno uczniom, jak i nauczycielom – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Źródło:www.mazovia.pl

---> Więcej <----

Inspekcja weterynaryjna

animal 4219983 1920

Powiat Gostyniński realizuje projekt w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 dofinansowany z Funduszy Europejskich.

png70

Pierwsza dostawa sprzętu do LO

plakat szymon2


W dniu 24 listopada do Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Kościuszki w Gostyninie dotarła pierwsza transza sprzętu komputerowego w ramach „Mazowieckiego programu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”, który jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w partnerstwie z Powiatem Gostyniński. Do szkoły dotarło już:

  • 8 stacjonarnych zestawów komputerowych,
  • 13 laptopów,
  • 12 tabletów,

Dotychczasowa wartość otrzymanego sprzętu to 96 614,04 zł, zgodnie z założeniami projektu do szkoły dotrze jeszcze 13 drukarek laserowych, urządzenie wielofunkcyjne – 1 szt, monitor interaktywny – 1 szt, projektor multimedialny 1 szt oraz niezbędne oprogramowanie. Ponadto wytypowana grupa uczniów i nauczycieli objęta zostanie specjalistycznym szkoleniem.