Wyszukaj

INFORMACJE POWIATOWE

Zaproszenie na koncert

koncert5

Powiat Gostyniński wraz z Warszawską Operą Kameralną serdecznie zapraszają miłośników muzyki na KONCERT NOWOROCZNY z cyklu koncertowanie na Mazowszu, który odbędzie się 19.02.2023 r. (niedziela) godz.14.00 w GOSTYNINIE, ZAMEK GOSTYNIŃSKI ul. Zamkowa 31, 09-500 Gostynin
 
WYKONAWCY:
Warszawska Opera Kameralna
Alicja Węgorzewska
Olga Bończyk,
Bogdan Kierejsza
Robert Grudzień
 
WSTĘP WOLNY
 
PARTNERZY WYDARZENIA:
- Powiat Gostyniński
- Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Gostyninie
- Stowarzyszenie Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych im. Św. Brata Alberta Warsztaty Terapii Zajęciowej
 
 
 
 
 

Głosowanie w Plebiscycie "Z Tumskiego Wzgórza"

Plebiscyt tygodnik plocki png

 

Szanowni Państwo,

Powiat Gostyniński przystąpił do prestiżowego Plebiscytu "Z Tumskiego Wzgórza", - Wydarzenie Roku 2022 Na Mazowszu Płockim, organizowany przez "Tygodnik Płocki" od wielu już lat.

Pragniemy się pochwalić, że Kapituła Plebiscytu nominowała naszą inwestycję, jaką jest "Remont i adaptacja zabudowanej nieruchomości położonej w Gostyninie, ul. 3-go Maja 45, na Dom Pomocy Społecznej z uwzględnieniem likwidacji barier dla osób niepełnosprawnych".

Nominowani są: Arkadiusz Boruszewski - Starosta Gostyniński, Rafał Cicholc – Dyrektor Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Gostyninie.

Celem Plebiscytu jest wyłonienie, w drodze głosowania na kuponach znajdujących się w gazecie "Tygodnik Płocki" i za pomocą SMS-ów, najważniejszych wydarzeń minionego roku. Nasze zadanie otrzymało nominację w kategorii Na Mazowszu Płockim.

Głosowanie ruszyło 7 lutego 2023 roku, dlatego prosimy o udział w nim wszystkich mieszkańców Powiatu Gostynińskiego i wsparcie zrealizowanego zadania. Pochwalmy się naszym wspólnym osiągnięciem.

Głosowanie będzie trwało do 10 kwietnia 2023 roku.

* Jeśli chcesz zagłosować na to wydarzenie, wyślij SMS o treści NMP.11 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto).

Oferta Kolei Mazowieckich na ferie

Grafika informacyjna Bilet Turysty

 

Szanowni Państwo,

w okresie ferii zimowych na Mazowszu od 11 do 26 lutego 2023 r. przy przejazdach pociągami KM obowiązywać będzie oferta specjalna Bilet Turysty.

Bilet wg oferty będzie dostępny w sprzedaży od 5 lutego 2023 r. w kasach i biletomatach.

Bilet Turysty jest biletem sieciowym imiennym i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami KM przez 3 dowolnie wybrane dni w terminie ważności.

Bilet Turysty zakupiony po 17 lutego 2023 r. ważny jest do 26 lutego 2023 r.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z propozycji Kolei Mazowieckich.

Zwykle to oni ratują innych-dziś sami potrzebują pomocy…

7d2cc148fa4f24d58f5c43f6bfc586bf XL

 

Zwykle to oni ratują innych-dziś sami potrzebują pomocy…….

Ochotnicza Straż Pożarnatoumundurowana formacja zawiązana w celu podejmowania działań z zakresu ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska. Każda jednostka, aby nadąż za zmieniającą się rzeczywistością musi na bieżąco podnosić swoją wiedzę oraz uzupełniać wyposażenie co bezpośrednio podnosi zdolności operacyjne jednostki i bezpieczeństwo w regionie.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowie od lat stoją na straży bezpieczeństwa w Gminie Gostynin. Ich zaangażowanie zostało wielokrotnie zauważone i docenione, a jednostka dzięki temu otrzymała wsparcie poprzez odpowiednie doposażenie. Niestety, doposażenie dostrzegli również amatorzy cudzej własności…. W nocy z 01.02. na 02.02.nieznani sprawcy weszli na teren strażnicy OSP Sokołów i dokonali kradzieży spalinowej piły do stali i betonu Sthil ts 420 oraz spalinowej piły do drewna Sthil ms 291.

Jakim trzeba być człowiekiem, żeby ukraśćsprzęt strażacki? - to pytanie od czwartku zadają sobie wszyscy. Przecież na co dzień ci ludzie ratują zdrowie i życie innych niosąc pomoc wszystkim jej oczekującym.

W imieniu OSP Sokołów oraz wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych apeluję, by osoby posiadające informacje dotyczące tej kradzieży bez zbędnej zwłoki przekazałyje policji pod nr 112 lub bezpośrednio na Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie. Sprawcomtego czynu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Pros również o udostępnianie postu i przekazywanie informacji dalej.

 

 

bezpieczne ferie 2023

 DSC5221

 BEZPIECZNE FERIE 2023.

W dniu 6 lutego br. odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku zwołane przez Starostę Gostynińskiego Pana Arkadiusza Boruszewskiego.
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele służb i samorządowców z terenu powiatu gostynińskiego.
Podczas posiedzenia Komendanci: Powiatowi Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz Inspektorzy: Inspekcji Sanitarnej i Powiatowego Nadzoru Budowlanego przedstawili informację o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego w 2022 roku
oraz o zaplanowanych działaniach w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w okresie trwania zimowego wypoczynku w 2023r - Bezpieczne Ferie 2023.

Przypominamy podstawowe numery telefonów alarmowych:
999 – Pogotowie Ratunkowe
998 – Straż Pożarna
997 – Policja
112 – numer alarmowy dla telefonów komórkowych

Życzymy bezpiecznego zimowego wypoczynku !
Biuro ds. Zarządzania
Kryzysowego i Bezpieczeństwa