1 Copy

  W dniu 9 października 2025 r., z inicjatywy Zarządu Powiatu Gostynińskiego, pracownicy Starostwa oraz pracownicy jednostek organizacyjnych Powiatu, mogli wziąć udział w programie profilaktycznym realizowanym przez Centrum Medyczne Świat Zdrowia.

   Udział pracowników w programie, w zakresie przeprowadzenia przesiewowego badania w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C (HCV), był dobrowolny.

   Oprócz udziału w badaniu, pracownicy mogli się również zapoznać z podstawowymi informacjami dotyczącymi HCV, czyli wirusa wywołującego zapalenie wątroby typu C.  HCV jest nazywany ,,cichym zabójcą”, ponieważ zakażenie przez wiele lat może nie dawać żadnych objawów, a jego skutki mogą ujawnić się dopiero po latach w postaci poważnych schorzeń.

   Dbajmy o to, co naprawdę ważne – zdrowie.

 

   Biuro Zarządu i Rady