Informacja o niezwłocznym zgłoszeniu wypadku do KRUS  

Zmiana Zarządzenia Starosty Gostynińskiego - Wydział Komunikacji

Wyszukaj

INFORMACJE POWIATOWE

Uroczyste zakończenie roku w SOSW w Gostyninie

zzza

Uroczyste zakończenie roku w SOSW w Gostyninie

W piątek o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Gostyninie. Na zaproszenie Dyrektor szkoły Pani Joanny Łoski udział w wydarzeniu wzięli Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski, Skarbnik Powiatu Gostynińskiego Elżbieta Kijek oraz w imieniu Przewodniczącej Rady Powiatu Gostynińskiego Katarzyny Osowicz-Szczewczyk - Pani Joanna Nadratowska.

Było niezwykle wzruszająco, szczególnie podczas wspólnego oglądania slajdów ze zdjęciami uczniów i ich wychowawców podczas zajęć lekcyjnych i wycieczek szkolnych oraz bardzo muzycznie – wystąpił zespół szkolny „GWIAZDECZKI” przy akompaniamencie Marcina Ciszewskiego. Nie zabrakło podziękowań dla nauczycieli oraz dedykacji muzycznych dla wychowawców od swoich podopiecznych, którzy jako absolwenci żegnali się z murami tej szkoły.

Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski wspólnie z Dyrektor Joanną Łoską wręczyli świadectwa ukończenia szkoły absolwentom, jak również wyróżnienia dla osób, które osiągnęły bardzo wysokie wyniki w nauce. Starosta podziękował Pani Dyrektor SOSW oraz wszystkim pracownikom za owocną, dobrą współpracę oraz za zaangażowanie i sumienną pracę na rzecz dzieci i szkoły. Życzył wszystkim dzieciom, nauczycielom, rodzicom i opiekunom dobrego wypoczynku, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Na zakończenie Pani Dyrektor odczytała list od Przewodniczącej Rady Powiatu Gostynińskiego z podziękowaniami za wzorowo wykonywaną pracę oraz przekazała wyczekiwaną od dawna informację dotyczącą zaplanowanej inwestycji jaką jest budowa sali gimnastycznej przy SOSW w Gostyninie, na którą zostały już zabezpieczone środki finansowe.

Na zakończenie Dyrektor Joanna Łoska podziękowała „swojemu zespołowi”, czyli kadrze pedagogicznej oraz pracownikom za oddaną pracę na rzecz dobra dzieci uczących się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Gostyninie, a zaproszeni goście oraz nauczyciele i pracownicy szkoły w ramach podziękowań otrzymali wykonane przez dzieci pamiątki.

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym: "Smaki Ziemi Gostynińskiej", który organizuje Stowarzyszenie Gostynińskie Centrum Rozwoju Aktywności Lokalnej.

Czerwona Mątewka Książka Kucharska Dziennik Okładka Książki 1

 

Garść najważniejszych informacji:
Uczestnikami konkursu mogą być: Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie powiatu gostynińskiego oraz osoby indywidualne (osoby pełnoletnie) będące mieszkańcami powiatu gostynińskiego.
Zadanie konkursowe polega na przesłaniu własnego przepisu (lista składników, opis wykonania) wraz ze zdjęciami (max 3) potrawy charakterystycznej dla Ziemi Gostynińskiej.
Do konkursu można zgłosić: potrawę, ciasto, nalewkę, przetwory.
Konkurs zostanie przeprowadzony w 2 kategoriach:
- Koła Gospodyń Wiejskich;
- Osoby indywidualne.
Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie karty zgłoszeniowej (Załącznik nr 1 do regulaminu) wraz ze zdjęciami dobrej jakości wykonanego przepisu drogą e-mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do dnia 03.07.2022 r.
Każde KGW lub osoba indywidualna mogą zgłosić 1 przepis.
Wyniki zostaną opublikowane do dnia 06.07.2022 r. na facebooku Organizatora.
Zgłoszone przepisy wraz ze zdjęciami zostaną opublikowane w książce kucharskiej: „Smaki tradycji - wybrane przepisy potraw regionalnych Ziemi Gostynińskiej”, która zostanie wydana przez Organizatora.
Wręczenie nagród za udział oraz dla laureatów konkursu odbędzie się 19.08.2022 r. o godz. 17.00 w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lucieniu podczas wieczorku promującego książkę i podsumowującego projekt.
Zgłoszenie do Konkursu jest jednoznaczne z zaakceptowaniem treści niniejszego Regulaminu.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Gostynińskie Centrum Rozwoju Aktywności Lokalnej.
Zadanie publiczne pn. „Z babcinego notatnika - kulinarne skarby Ziemi Gostynińskiej” dofinansowane ze środków Województwa Mazowieckiego.
Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Gostynińskiego.
 
 

Ostrzeżenie meteorologiczne upał 24.06.2022r.

MZW 1404 UP 20220624105508682 1

Wycieczka do Warszawy w ramach programu „Poznaj Polskę”

p polske

           Wycieczka do Warszawy w ramach programu „Poznaj Polskę”


   Uczniowie Technikum w Gostyninie wchodzącego w skład Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gostyninie  w dniu 8 czerwca 2022 r. uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej
w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.
   Program "Poznaj Polskę" jest częścią Polskiego Ładu i ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży.  Umożliwia zapoznanie się z wieloma zabytkami kultury i historii oraz osiągnięciami polskiej nauki. Dzięki udziałowi w programie uczniowie Technikum wybrali się na jednodniowy wyjazd do Warszawy, podczas którego odwiedzili punkty edukacyjne wskazane przez Ministra Edukacji i Nauki.    
   Głównym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie
w Gostyninie - laureatki Nagrody  Nobla z fizyki i chemii. W dalszej części, uczniowie zwiedzili  Zespół Zabytkowych Cmentarzy Wyznaniowych na Powązkach. Była to dla uczniów cenna lekcja, która pozwoliła pogłębić wiedzę o trudnej  historii naszego Narodu
oraz wzmocnić szacunek do  bohaterów, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.
   Wycieczka została dofinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w kwocie 4040 zł.
Łączna kwota dofinasowania ze środków programu „Poznaj Polskę”, pozyskana przez Powiat Gostyniński na organizację wycieczek szkolnych, wynosi 19 040 zł.
Link do strony internetowej szkoły, na której znajduje się więcej informacji i zdjęcia z wyjazdu:

 

http://zs2-gostynin.edu.pl/index.php/uczniowie-i-rodzice/46-sprawozdanie-z-realizacji-wycieczki-dofinansowanej-w-ramach-przedsiewziecia-pn-poznaj-polske

Oferta Uniwersytetu Warszawskiego dla uchodźców z Ukrainy

ulotka UW