Wyszukaj

INFORMACJE POWIATOWE

Uwaga wyłudzenia "na żołnierza WOT"!!!

kopia komunikat 1


Nie daj się oszukać "na żołnierza WOT"

W ramach walki z pandemią koronawirusa żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej udzielają wsparcia kombatantom, osobom starszym i przebywającym w kwarantannie. To postanowili wykorzystać oszuści, którzy próbowali podszyć się pod żołnierza OT. Dlatego podkreślamy: żaden żołnierz WOT nie może brać pieniędzy od osób, które nie są w systemie pomocowym i nie są pod opieką brygad OT.

W ramach walki z pandemią koronawirusa żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej udzielają wsparcia kombatantom, osobom starszym i przebywającym w kwarantannie. Działania prowadzone są w ramach operacji „Odporna wiosna”. Zadania terytorialsów obejmują między innymi dostawy żywności i leków, w tym zakupy. To postanowili wykorzystać oszuści, którzy próbowali podszyć się pod żołnierza OT. Dlatego podkreślamy: żaden żołnierz WOT nie może brać pieniędzy od osób, które nie są w systemie pomocowym i nie są pod opieką brygad OT.

Do przypadku wyłudzenia pieniędzy doszło w ostatnich dniach w Zabrzu. Oszust zadzwonił do starszej osoby prosząc o pieniądze, za które rzekomo miał zrobić zakupy. Na szczęście przebywająca w domu kobieta zorientowała się, że to może być próba oszustwa i skontaktowała się z koordynatorem ds. wsparcia w brygadzie OT, który się nią opiekuje.

— Wszyscy kombatanci, którzy są pod moją opieką wiedzą, że tylko ja mogę kontaktować się z nimi w sprawach związanych z zakupami i dostarczeniem żywności — mówi Daria Czarnecka, koordynator ds. wsparcia dystrybucji w 13 Śląskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. — Dlatego w tym przypadku nie doszło od oszustwa.

Dowództwo WOT natychmiast podjęło środki zapobiegawcze, które pozwolą w przyszłości wyeliminować próby takich nadużyć. Seniorzy, którym pomagają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej podzieleni są na dwie grupy. Pierwsza to kombatanci i osoby starsze objęte bezpośrednią opieką koordynatora z brygady. Ta grupa osób objęta jest wsparciem, które obejmuje możliwość robienia zakupów, a co za tym idzie przepływ pieniędzy. Osoby te zostały poinformowane o zasadach nieprzekazywania pieniędzy nikomu poza żołnierzem WOT – opiekunem z ramienia brygady OT.

Drugą grupą są osoby objęte opieką Ośrodków Pomocy Społecznej i Caritas. Wsparcie tych osób polega na dostawach paczek żywnościowych z banków żywności. W stosunku do tej grupy osób żołnierze WOT nie są upoważnieni do robienia dodatkowych zakupów, a co się z tym wiąże nikt nie może pobierać na nie pieniędzy.

Przypominamy, że żołnierze WOT wykonujący zadania w ramach przeciwdziałania pandemii koronawirusa, w tym wsparcia kombatantów i osób starszych wyróżniają się następującymi detalami:  na lewym ramieniu oznaka „Polski Walczącej” wraz z mottem „Zawsze gotowi, zawsze blisko”; oliwkowy beret; mundur żołnierza Wojska Polskiego. Tożsamość żołnierzy WOT można również potwierdzić książeczką wojskową z nazwiskiem i zdjęciem żołnierza.W przypadku podejrzeń prób wyłudzenia prosimy powiadomić Policję oraz koordynatora z brygady WOT.

Wszyscy seniorzy, do których Terytorialsi dostarczają żywność, zakupy czy leki, otrzymają ulotki, w których znajdzie się informacja o tym, że osoby, które nie zgłosiły się wcześniej do systemu pomocowego WOT, nie powinny przekazywać pieniędzy i wpuszczać do domu osób podających się za żołnierza. Ulotki takie zostaną również zamieszczone na tablicach informacyjnych w blokach, skrzynkach pocztowych i w innych miejscach.

ppor. Jolanta MACIASZEK

Oficer Prasowy

6 MAZOWIECKA BRYGADA
OBRONY TERYTORIALNEJ

tel. kom. 887 335 612

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

WWW: www.terytorialsi.mil.pl

FB: Wojska-Obrony-Terytorialnej

TT: @terytorialsi

"Zawsze gotowi, zawsze blisko!"

 

XVIII Sesja Rady Powiatu w dniu 26.03.2020r. nie odbyła się.

 DSC9832


Proponowany porządek obrad XVIII Sesji Rady Powiatu Gostynińskiego

Rada Powiatu


 W czwartek (26 marca br.) godz.1200 w sali posiedzeń Rady Powiatu Gostynińskiego odbędą się obrady XVIII sesji Rady Powiatu Gostynińskiego, Gostynin, ul. Dmowskiego 13.


 Proponowany porządek obrad XVIII Sesji Rady Powiatu Gostynińskiego.


UWAGA: Wprowadzenie ograniczenia w bezpośredniej obsłudze klientów PUP w Gostyninie

id k4rkz gostynin kto bedzie.750x393


Na podstawie Zarządzenia Nr 20/2020 Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Gostynin z dnia 18 marca 2020 roku w sprawie: ograniczenia wykonywania zadań przez Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie informujemy, iż od dnia 18 marca 2020 roku do odwołania wykonywanie zadań przez Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie, podlega ograniczeniu polegającemu na wykonywaniu zadań przez PUP w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę klientów.

Wszelkie dokumenty i wnioski do PUP należy składać:

  1. poprzez portal „Usługi Elektroniczne Urzędu Pracy" – praca.gov.pl dotyczy m.in. rejestracji jako osoby bezrobotnej lub poszukującej pracy,
  2. w postaci elektronicznej na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyninie w ramach opracowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP),
  3. poprzez umieszczenie w pojemniku ustawionym na korytarzu w siedzibie Powiatowego Urzedu Pracy w Gostyninie (wejście boczne),
  4. za pośrednictwem poczty tradycyjnej,
  5. elektronicznie za pośrednictwem poczty e-mail.

Jednocześnie informujemy, iż pracownicy PUP realizują niezbędne kontakty z klientami PUP telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, zgodnie z danymi kontaktowymi, którymi dysponują.


ZAŁĄCZNIK

Ruszyły pierwsze w tym roku inwestycje na drogach Powiatowych.

20200317 101509

Rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi nr 1431W od drogi wojewódzkiej nr 573 Suserz - Józefków - Trębki - granica woj. Prace związane z przebudową prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną w m. Białka do granicy województwa w miejscowości Trębki. Całkowita kwota otrzymanej dotacji na wyżej wymienioną inwestycję wynosi 80%.