Wyszukaj

Zwykle to oni ratują innych-dziś sami potrzebują pomocy…

Zmień wielkość czcionki:

7d2cc148fa4f24d58f5c43f6bfc586bf XL

 

Zwykle to oni ratują innych-dziś sami potrzebują pomocy…….

Ochotnicza Straż Pożarnatoumundurowana formacja zawiązana w celu podejmowania działań z zakresu ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska. Każda jednostka, aby nadąż za zmieniającą się rzeczywistością musi na bieżąco podnosić swoją wiedzę oraz uzupełniać wyposażenie co bezpośrednio podnosi zdolności operacyjne jednostki i bezpieczeństwo w regionie.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sokołowie od lat stoją na straży bezpieczeństwa w Gminie Gostynin. Ich zaangażowanie zostało wielokrotnie zauważone i docenione, a jednostka dzięki temu otrzymała wsparcie poprzez odpowiednie doposażenie. Niestety, doposażenie dostrzegli również amatorzy cudzej własności…. W nocy z 01.02. na 02.02.nieznani sprawcy weszli na teren strażnicy OSP Sokołów i dokonali kradzieży spalinowej piły do stali i betonu Sthil ts 420 oraz spalinowej piły do drewna Sthil ms 291.

Jakim trzeba być człowiekiem, żeby ukraśćsprzęt strażacki? - to pytanie od czwartku zadają sobie wszyscy. Przecież na co dzień ci ludzie ratują zdrowie i życie innych niosąc pomoc wszystkim jej oczekującym.

W imieniu OSP Sokołów oraz wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych apeluję, by osoby posiadające informacje dotyczące tej kradzieży bez zbędnej zwłoki przekazałyje policji pod nr 112 lub bezpośrednio na Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie. Sprawcomtego czynu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Pros również o udostępnianie postu i przekazywanie informacji dalej.

 

 

Janusz Brudnowski