Informacja o niezwłocznym zgłoszeniu wypadku do KRUS  

Zmiana Zarządzenia Starosty Gostynińskiego - Wydział Komunikacji

Wyszukaj

RYKOWISKO 2022

Zmień wielkość czcionki:

RYKOWISKO 2022

W dniach 3-4 czerwca 2022 roku w miejscowości Gorzewo k. Gostynina na terenie nadleśnictwa Gostynin i Łąck odbył się ultramaraton RYKOWISKO 2022 - klasyk, którego przedstawiać nie trzeba. Doskonale znany, a jednak co roku nieco inny. Niezmiennym jest malownicze otoczenie zjawiskowych mazowieckich lasów i jezior. Otoczenie oraz niesamowita atmosfera i sama pozytywna energia, która płynie od organizatorów od lat przyciąga zarówno „rykowiskowych weteranów” oraz zachęca do udziału nowych zawodników. W tym roku zawody zostały rozegrane w 4 kategoriach;

  • Łoszak: +12km
  • Szybkie Badyle: +37km
  • Rącza Łania: +74km
  • Rogacz: +111km

            Niespodzianką przygotowaną przez organizatorów z okazji dnia dziecka były zawody dla najmłodszych uczestników w kategorii 100m, 400m, 1000m. Dystanse te znacznie krótsze, ale emocje towarzyszące dzieciom-zawodnikom startującym w tych zmaganiach równie wysokie. Dla wielu uczestników były to pierwsze zdobyte medale i łzy szczęścia na podium.

            Wydarzenie to zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Gostynińskiego Arkadiusza Boruszewskiego, który podkreśla i promuje piękno biegania w terenie. Bez sztucznych utrudnień, bez upiększania tras, bez „malowania trawy na zielono”. Biegi terenowe to nie tylko rywalizacja nieodłącznie towarzysząca każdym zawodom. To przede wszystkim kontakt z naturą, możliwie najmniej skażoną działalnością człowieka i walką ze swoimi słabościami i ograniczeniami, które pojawiają się przy pokonywaniu tak wyczerpujących dla przeciętnego człowieka dystansach. W tym miejscu należy podkreślić i podziękować za ogrom pracy włożonej w zorganizowanie tego niezwykłego wydarzenia Panu Tomaszowi Markowskiemu. To dzięki jego pozytywnej energii i wrodzonej zdolności w przekazywaniu optymizmu z roku na rok poszerza się grono amatorów biegania w terenie, „gdy raz się tu pojawisz, ryk jelenia przyzywający do powrotu będziesz słyszeć już zawsze” z uśmiechem dodaje….

Tekst i zdjęcia: Janusz Brudnowski

Wydział Promocji i Rozwoju

Starostwo Powiatowe w Gostyninie

ryk1ryk1aryk2ryk3ryk4ryk5ryk6ryk7ryk8ryk9ryk10ryk12ryk13ryk14ryk15ryk16ryk11

Witold Modrzejewski