Informacja o niezwłocznym zgłoszeniu wypadku do KRUS  

Zmiana Zarządzenia Starosty Gostynińskiego - Wydział Komunikacji

Wyszukaj

„Młodzież Zapobiega Pożarom”- eliminacje powiatowe.

Zmień wielkość czcionki:

„Młodzież Zapobiega Pożarom”- eliminacje powiatowe.

            W dniu 11 maja 2022 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie odbyły się eliminacje powiatowe do XLIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorami turnieju byli: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gostyninie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie oraz Starostwo Powiatowe w Gostyninie.

            Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

            Podczas zmagań powiatowych finalistów dopingował Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gostyninie st.bryg. Andrzej Ledzion, Prezes Powiatowy ZOSP RP w Gostyninie Karol Podleśny oraz nauczyciele-opiekunowie startujących uczniów. W imieniu Starosty Gostynińskiego powodzenia życzyli pracownicy Starostwa Powiatowego Jacek Nowicki i Janusz Brudnowski.

            Wiedzę uczestników finału powiatowego oceniało jury złożone z funkcjonariusza Komendy Powiatowej PSP w Gostyninie oraz Kierownika Biura Zarządzania Kryzysowego w Gostyninie. Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową w Teodorowie (I i II grupa wiekowa), oraz Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie (III grupa wiekowa). Najlepsza „trójka” będzie reprezentować Powiat Gostyniński w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 14 maja w Płońsku, dlatego już dziś trzymamy mocno za nich kciuki.

Tekst; Janusz Brudnowski

Zdjęcia; Witold Modrzejewski

Wydział Promocji i Rozwoju Starostwo Powiatowe w Gostyninie

 

str1str2str3str4str5str6str7str8str9str10str11

Witold Modrzejewski