Informacja o niezwłocznym zgłoszeniu wypadku do KRUS  

Zmiana Zarządzenia Starosty Gostynińskiego - Wydział Komunikacji

Wyszukaj

Samorząd Województwa Mazowieckiego wsparł kolejne jednostki OSP

Zmień wielkość czcionki:

 

W dniu 8-go grudnia 2021 r z inicjatywy Starosty Gostynińskiego Arkadiusza Boruszewskiego doszło do spotkania Samorządu Województwa Mazowieckiego reprezentowanego przez Dyrektora Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku Tomasza Kominka z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu gostynińskiego, które w tym roku obchodziły jubileusz swojej działalności.

Honorowymi gośćmi tego spotkania były jednostki z Gminy Gostynin, Gminy Szczawin Kościelny, Gminy Sanniki oraz Gminy Pacyna, a były to jednostki:

1        OSP Dąbrówka 100 lecie,

2        OSP Model 70 lecie,

3        OSP Czyżew 60 lecie,

4        OSP Adamów 50 lecie,

5        OSP Sokołów 20 lecie,

W spotkaniu udział wzięła także jednostka, która aktywnie uczestniczy w działaniach ratowniczo-gaśniczych oraz wydarzeniach organizowanych przez Powiat Gostyniński, znacząco podnosząc bezpieczeństwo w naszym regionie, a była to:

1        OSP Pacyna.

Samorząd Województwa Mazowieckiego już od 2006 r. wspiera jednostki OSP z naszego regionu w wypełnianiu ich trudnej i niezwykle odpowiedzialnej misji. Jako jedno z niewielu województw finansuje lub współfinansuje m.in. zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych, sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz wyposażenia osobistego strażaków ochotników. Od 2006 r. z budżetu Mazowsza przekazano na te cele, w różnej formie, blisko 160 mln zł. Tylko w tym roku przekazano już ponad 21 mln zł – podkreślił Tomasz Kominek. – Cieszę się, że mogliśmy wspomóc także jednostki z naszego regionu jakim jest Powiat Gostyniński. Spektrum działania Ochotniczych Straży Pożarnych jest bardzo szerokie: od kultury przez animację społeczną. Przede wszystkim polega jednak na ratowaniu mienia, życia i zdrowia mieszkańców gminy, w której działają. W obliczu ubiegłotygodniowej tragedii, w której zginęli druhowie z OSP Czernikowo jeszcze mocniej widzimy, jak bardzo odpowiedzialna jest to służba, jak ważna, jak niebezpieczna. Należy z tej tragedii wyciągnąć daleko idące wnioski i otoczyć jeszcze większym szacunkiem społecznym tych ludzi. Otrzymane dziś środki ochrony osobistej i sprzęt na pewno poprawią bezpieczeństwo strażaków-ratowników i usprawnią prowadzone przez nich akcje.

Autor:

Janusz Brudnowski

Wydziału Promocji i Rozwoju

ast1ast2ast3ast4ast5ast6ast7ast8ast9ast10ast11ast12ast13ast14ast15ast16ast17ast18ast19ast20

Izabela Ślusarska