Pause
  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

 

Informacja o niezwłocznym zgłoszeniu wypadku do KRUS  

Zmiana Zarządzenia Starosty Gostynińskiego - Wydział Komunikacji

Wyszukaj

PRAKTYKA CZYNI MISTRZA – UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ WYJADĄ NA PRAKTYKI ZAWODOWE DO HISZPANII

Zmień wielkość czcionki:

logo


Uczniowie Technikum Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie kształcący się w zawodach: technik ekonomista, technik elektronik, technik informatyk oraz technik obsługi turystycznej wyjadą na 4 tygodniowe praktyki zawodowe do Malagi w Hiszpanii. W konkursie wniosków programu ERASMUS+ szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie ponad 109.000 Euro. Projekt przygotowany przez szkołę został bardzo wysoko oceniony i znalazł się na 54 miejscu na ponad 1000 złożonych wniosków.

Projekt wychodzi naprzeciw potrzebom nowoczesnego kształcenia zawodowego, którego celem jest efektywne przygotowanie uczniów do życia i wykonywania pracy zawodowej, a także aktywnego funkcjonowania na rynku pracy. Nasi uczniowie będą mogli podglądać wdrażanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych służących podnoszeniu kwalifikacji zawodowych: branży elektronicznej, informatycznej, turystycznej i ekonomicznej, doskonalić umiejętności językowe oraz kształtować otwartość i wrażliwość międzykulturową.

Hiszpania zapewni młodzieży naszej szkoły odbycie stażu w prestiżowych zakładach Malagi. Uczniowie wraz z opiekunami będą mięć zapewnione prze stronę Partnera przyjmującego noclegi, wyżywienie, przejazd oraz atrakcyjny program kulturalny, który pozwoli im zapoznać się z kulturą Hiszpanii.

Uczestnicy stażu otrzymają certyfikaty językowe i kulturowe, które będą ogromnym atutem przy ubieganiu się o pracę w kraju jak również za granicą.

Życzymy Naszym uczniom – obecny jak i Tym którzy rozpoczną naukę w dniu 1 września 2020 roku niezapomnianych wrażeń z pobytu w tak pięknym regionie Europy oraz rozwoju umiejętności zawodowych i językowych. Niech nauka będzie przyjemnością.

Dyrektor Szkoły

Izabela Ewa Sieradzka

Koordynator Projektu

Monika Jasińska – Tomczak

WPiR/m