POD RĘKĄ

Bezpłatna Pomoc Prawna
Bezpłatna Pomoc Prawna

      OGŁOSZENIE I ...

KARTA PARKINGOWA
KARTA PARKINGOWA

Powiatowy Zespół ds. ...

Karta praw pacjenta
Konsultacje Społeczne
Konsultacje Społeczne

Ogłoszenie w sprawie ...

NOCNA OPIEKA MEDYCZNA - ROZKŁAD PRACY ...
NOCNA OPIEKA MEDYCZNA - ROZKŁAD PRACY ...

Nocna i świąteczna opieka ...

OŚRODKI SZKOLENIA
OŚRODKI SZKOLENIA

OŚRODKI  SZKOLENIA  ...

STACJE KONTROLI
STACJE KONTROLI

  WYKAZ  STACJI  KONTROLI  ...

WFOŚiGW w Warszawie
WFOŚiGW w Warszawie

Dofinansowanie z WFOŚiGW w ...

REGION

Uroczysty odbiór drogi powiatowej w miejscowości Trębki

   Dnia 12 listopada 2019 roku w miejscowości Trębki odbył się uroczysty odbiór inwestycji pn.,,Przebudowa drogi nr 1431W od drogi woj. nr 573 Suserz - Józefków - Trębki - granica woj. na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną w m. Białka do granicy województwa”. W spotkaniu uczestniczyli: przedstawiciele Powiatu Gostynińskiego: Starostowie Powiatu Gostynińskiego Pan Arkadiusz Boruszewski, Pani Maria Wróblewska, Skarbnik Powiatu Gostynińskiego Pani Elżbieta Kijek oraz służby Zarządu Dróg Powiatowych. Obecni byli również zaproszeni goście: Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Pani Marlena Mazurska, Wójt Gminy Szczawin Kościelny Pani Barbara Stępniak, Przewodniczący Rady Gminy Pan Roman Wojciechowski, Wykonawcy Firma PRD S.A.– Prezes Zarządu Pan Piotr Andrzejewski i Wiceprezes Zarządu Pan Dariusz Michalak .

Przedmiotem zamówienia były roboty budowlane związane z przebudową drogi powiatowej nr 1431W – powadzone były na odcinku 2475m w km 6+512÷ 8+987

W zakres zamówienia wchodziły: roboty rozbiórkowe części istniejących chodników – wykonanie robót ziemnych, wykonanie poszerzenia jezdni do 6m wraz z warstwami podbudowy z kruszywa łamanego, wykonanie warstwy nawierzchni asfaltowej o łącznej grubości warstw 9 cm, wykonanie poboczy szerokości 1m. wraz z warstwami konstrukcyjnymi, wykonanie chodników, wykonanie 4 zatok autobusowych wraz z peronami, remontu przepustów, wykonanie zjazdów z drogi powiatowej wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Łączny koszt zadania wynosił 3 218 630,27zł. Powiat Gostyniński uzyskał dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w kwocie 1 609 315,00.

 

 

 

Wielki Finał Wiedzy o Konstytucji

 dsc6278

W dniu 15 listopada 2019 roku o godz. 11.00 w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gostyninie, odbył się Wielki Finał Wiedzy o Konstytucji połączony z Powiatowym Świętem Niepodległości. Wydarzenie poprzedzone było licznymi przedsięwzięciami przeprowadzonymi w szkołach, których celem było rozpowszechnianie wiedzy o Polskich Konstytucjach, ich zapisach, postanowieniach oraz prawie konstytucyjnym i miało to ścisły związek z obchodami 100-lecia polskiego konstytucjonalizmu.

Podczas uroczystości nagrodzono laureatów II Gostynińskiego Turnieju Historycznego pod hasłem "Konstytucja przede wszystkim", który odbył się w dniu 08 listopada 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie.

Uczniowie gostynińskich szkół ponadpodstawowych zaprezentowali własną interpretację losowo wybranych artykułów Konstytucji RP poprzez scenki teatralne, filmiki i teledyski.

Obecni na uroczystości wyjątkowi goście, tj:

Józef Zych – Marszałek Sejmu, będący jednocześnie Przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego uchwalającego Konstytucje RP

Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego

Waldemar Pawlak - dwukrotny Premier RP

którzy czynnie uczestniczyli w uchwaleniu aktualnie obowiązującej Konstytucji RP, podzielili się z młodzieżą swoją wiedzą i doświadczeniami na temat ustawy zasadniczej.

Honorowy patronat nad całym przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik.

Samorząd Powiatu Gostynińskiego reprezentowali:

Arkadiusz Boruszewski - Starosta Gostyniński

Maria Wróblewska - Wicestarosta Gostyniński

Katarzyna Osowicz-Szewczyk - Przewodnicząca Rady Powiatu Gostynińskiego

 

Spotkanie miało bardzo uroczysty charakter, ale zawierało również wiele elementów edukacyjnych, które mogą stanowić praktyczne uzupełnienie materiału z historii lub wiedzy o społeczeństwie.

Oprawę artystyczną uroczystości przygotowała młodzież z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gostyninie.

Wręczenie nagród w konkursie fotograficznym

 DSC5751

Dnia 14 listopada Starosta Gostyniński Pan Arkadiusz Boruszewski oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Pani Katarzyna Brzozowska podsumowali i wręczyli nagrody laureatom IX edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda gostynińska w obiektywie”.
Tegoroczna edycja konkursu podobnie jak 8 poprzednich, cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, choć właściwie uczniowie 2 szkół ją zdominowali i zdobyli najwięcej nagród – Szkoły Podstawowej w Pacynie i Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego.
Celem Konkursu było ukazanie i popularyzacja piękna otaczającej nas gostynińskiej przyrody. Skierowany był do uczniów szkół z terenu powiatu gostynińskiego.
Warunkiem wzięcia w nim udziału było wykonanie fotografii przedstawiającej piękno przyrody powiatu np. ciekawy krajobraz, obiekt przyrody ożywionej lub nieożywionej, zjawisko atmosferyczne
Do Konkursu przystąpiło 78 uczniów w 2 kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe oraz średnie, którzy wykonali 159 zdjęć.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach Konkursu udział weźmie jeszcze więcej uczniów.
Doceniając wkład i zaangażowanie nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w Konkursie składamy także serdeczne podziękowania na ich ręce.

 

Uroczystość 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości 11 listopada 2019r

 DSC5572

 

Uroczystości 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości 11 listopada 2019r. rozpoczęły się na cmentarzu parafialnym w Gostyninie, a następnie w Kościele pod wezwaniem NMP MatkiKościołazostała odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.

Po nabożeństwie: władze samorządowe, poczty sztandarowe, harcerze, oraz mieszkańcy przeszli ulicami Gostynina do miejsc pamięci narodowej, gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Część oficjalna uroczystości zakończyła się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego

Powiat Gostyniński w uroczystościach reprezentowali: Pan Arkadiusz Boruszewski Starosta Gostyniński, Pani Katarzyna Osowicz - Szewczyk Przewodnicząca Rady Powiatu Gostynińskiego, Pan Michał Bartosiak Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gostynińskiego i Pan Jacek Nowicki Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa.

II Gostyniński Turniej Historyczny

k5

 

II Gostyniński Turniej Historyczny

W dniu 8 listopada br. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie odbył się II Gostyniński Turniej Historyczny pod hasłem „Konstytucja przede wszystkim”. Celem Turnieju było rozpowszechnienie wiedzy o polskich konstytucjach, ich zapisach, postanowieniach oraz prawie konstytucyjnym. Turniej zorganizowano z okazji 100-lecia polskiego konstytucjonalizmu i nadano mu rangę turnieju powiatowego nad, którym patronat honorowy objął Starosta Gostyniński. Turniej poprzedzony został eliminacjami szkolnymi, które przeprowadzone zostały w październiku, natomiast ogłoszenie wyników odbędzie się w dniu 15 listopada w Zespole Szkół im. M. Skłodowskiej – Curie w Gostyninie podczas Wielkiego Finału Wiedzy O Konstytucji. Do testu przystąpiło około 50 uczestników w tym uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele samorządów.

WYDARZENIA W REGIONIE

 
   
Uroczysty odbiór drogi powiatowej w miejscowości ...
   Dnia 12 listopada 2019 roku w miejscowości Trębki odbył się uroczysty odbiór inwestycji pn.,,Przebudowa drogi nr 1431W od drogi ...
Wielki Finał Wiedzy o Konstytucji
W dniu 15 listopada 2019 roku o godz. 11.00 w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Gostyninie, odbył się Wielki Finał ...
Wręczenie nagród w konkursie fotograficznym
Dnia 14 listopada Starosta Gostyniński Pan Arkadiusz Boruszewski oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Pani ...
Uroczystość 101 rocznicy Odzyskania ...
  Uroczystości 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości 11 listopada 2019r. rozpoczęły się na cmentarzu parafialnym w Gostyninie, a ...

SAMORZĄD MAZOWIECKI

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert
Uchwała Nr 161/2019 Zarządu Powiatu Gostynińskiego z dnia 30 października 2019 r. w sprawie ...
Informacja wydziałowa
Od dnia 4 listopada 2019 r. obsługa interesantów w Wydziale Komunikacji będzie odbywała się ...

Nasz adres

  • Starostwo Powiatowe w Gostyninie,
  • 09-500 Gostynin, ul. Dmowskiego 13
  • tel. 24. 235 79 77, fax: 24. 235 79 85 
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ZAPYTAJ STAROSTĘ

Email:
Temat sprawy
Informacja, zapytanie dla Starosty
Wpisz poniżej cyfry 345