Wyszukaj

REGION

Nie bądź obojętny

sąsiadpomoc


Niestety w ostatnim czasie na terenie Polski przybyło osób zakażonych chorobą COVID-19, która jest wywoływana przez koronawirusa SARS-Cov-z.Choroba ta jest szczególnie niebezpieczna dla osób starszych w związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich osób spoza grupy wysokiego ryzyka o włączenie się w akcje "Nie Bądź Obojętny - Pomóż Swojemu Starszemu Sąsiadowi". Jak wiemy, wirus ten rozprzestrzenia się na skutek bliskich kontaktów z drugą osobą, dlatego wszyscy powinniśmy na siebie uważać i ograniczyć wizyty u bliskich oraz konieczność wychodzenia z domów. Zważywszy na fakt, że w grupie osób szczególnie narażonych są osoby starsze, dlatego zachęcamy wszystkich do większej wrażliwości na potrzeby bliźniego.


Zainteresujmy się naszymi starszymi sąsiadami - może to właśnie oni potrzebują naszej pomocy?

 

Materiały edukacyjno-informacyjne do wykorzystania w działaniach poświęconych zapobieganiu chorobom przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem koronawirusa

Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych


Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, złożył wieniec przed tablicą pamiątkową usytuowaną na budynku Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie upamiętniającą ppor. Henryka Jóźwiaka ps. „Groźnego”.2 marca gostynińscy policjanci poprzez złożenie wieńca oddali honor Żołnierzom Wyklętym, przywołując pamięć o ich wielkich zasługach i dokonaniach dla niepodległej i wolnej Polski. Na tą symboliczną uroczystość wystawiony został poczet sztandarowy gostynińskiej Policji oraz przedstawicieli szkół. W kilku słowach Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski przytoczył zasługi Żołnierzy Niezłomnych oraz poległego ppor. Henryka Jóźwiaka ps. „Groźny”. Następnie delegacje samorządu terytorialnego, mieszkańców, szeregu instytucji i szkół składały wieńce i znicze. W imieniu gostynińskich policjantów wieniec złożył Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski.W uroczystościach wzięli również udział m.in.: Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski, Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, Zastępca Komendanta KP PSP mł.bryg. Mariusz Ostrowski, Nadleśniczy Gostynin Jacek Liziniewicz oraz przedstawiciele mieszkańców i szkół z terenu Gostynina.
Data 1 marca jako dzień upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych nie jest przypadkowa - tego dnia w 1951 r. w mokotowskim więzieniu komuniści zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość - kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 r. dzieło Armii Krajowej. Gdy Sejm ustanowił święto państwowe ku czci żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni tworząc antykomunistyczne, niepodległościowe podziemie, z roku na rok zaczęło przybywać inicjatyw służących upamiętnieniu najważniejszych postaci tego ruchu i organizacji, w których działali.Tablica pamięci Żołnierzy Niezłomnych Północnego Mazowsza znajduje się tuż przy wejściu do budynku Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie. Obchodzone święto jest formą uczczenia ich walki i ofiary, a także bólu i cierpienia.


Autor: podkom. Dorota Słomkowska

KPP w Gostyninie

XVII Sesja Rady Powiatu Gostynińskiego

se1

Proponowany porządek obrad - XVII Sesja Rady Powiatu Gostynińskiego.

Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie

dziel1

Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie

Informacja prasowa z dnia 07.02.2020 r.

Najpopularniejszym dzielnicowym roku 2019 został sierż.szt. Bartłomiej Osiak
Konkurs na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2019” trwał od 2 do 31 stycznia br. Ten zaszczytny tytuł, po raz drugi z rzędu, otrzymał sierż.szt. Bartłomiej Osiak.
Dzisiaj (07.02.) w świetlicy gostynińskiej komendy w obecności Komendanta Powiatowego Policji insp. Zbigniewa Włodkowskiego oraz Starosty Gostynińskiego Arkadiusza Boruszewskiego policjantowi wręczono wyróżnienie i nagrody. Największą liczbę zebranych głosów, a tym samym tytuł „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2019” otrzymał sierż.szt. Bartłomiej Osiak realizujący swoje zadania i służący swoją radą i pomocą na mieszkańcom rejonu IV w Gostyninie.
Mieszkańcy w anonimowych ankietach, oddając głos na „swojego” kandydata, wyrażali podziękowania za codzienną służbę, pomoc i zaangażowanie policjantów. Jednymi z ciekawszych uzasadnień wyboru tego dzielnicowego, a wskazanymi w ankietach przez mieszkańców było cyt.: ”Bardzo zaangażowany w swoją pracę i zawsze służy pomocą. Miły, grzeczny, kulturalny, zna się na swojej pracy. Potrafi zrozumieć drugiego człowieka i mu pomóc, nigdy nie ignoruje swoich petentów”.
XI edycja konkursu na „Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku 2019” trwała od 2 do 31 stycznia br. Mieszkańcy powiatu gostynińskiego swoje głosy mogli oddawać za pomocą ankiet papierowych oraz ankiety internetowej zamieszczonej  na stronie gostynińskiej komendy.

Autor: podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie