POD RĘKĄ

Bezpłatna Pomoc Prawna
Bezpłatna Pomoc Prawna

          ...

KARTA PARKINGOWA
KARTA PARKINGOWA

Powiatowy Zespół ds. ...

Karta praw pacjenta
Konsultacje Społeczne
Konsultacje Społeczne

Ogłoszenie w sprawie ...

NOCNA OPIEKA MEDYCZNA - ROZKŁAD PRACY ...
NOCNA OPIEKA MEDYCZNA - ROZKŁAD PRACY ...

Nocna i świąteczna opieka ...

OŚRODKI SZKOLENIA
OŚRODKI SZKOLENIA

OŚRODKI  SZKOLENIA  ...

STACJE KONTROLI
STACJE KONTROLI

  WYKAZ  STACJI  KONTROLI  ...

WFOŚiGW w Warszawie
WFOŚiGW w Warszawie

Dofinansowanie z WFOŚiGW w ...

Szachowe zmagania

Zmień wielkość czcionki:

szach1

W miniony weekend szachiści Gostmatu Gostynin brali udział w kilku turniejach szachowych. Kamil Plichta rywalizował przy szachownicy w Wielkopolsce: w Wolsztynie i w Wapnie, Paweł Flak brał udział w zawodach rozgrywanych w pobliskim Kowalu, a Winicjusz Fengier grał w turnieju w Czaplinku (woj. zachodniopomorskie). Najbardziej pracowity weekend miał Kamil Plichta, który rozgrywał aż dwa turnieje. W pierwszym turnieju uczestniczył 1 maja grając w XXVIII Indywidualnych Mistrzostwach Wolsztyna. W zawodach uczestniczyło 74 zawodników, w tym wielu utytułowanych szachistów. Rywalizacja o tytuł mistrza Wolsztyna była bardzo zacięta i toczyła się do ostatniej partii. Ostatecznie turniej wygrał zawodnik Gostmatu Gostynin Kamil Plichta z dorobkiem 7,5 pkt, drugie miejsce zajął aktualny brązowy medalista mistrzostw Polski arcymistrz Jacek Tomczak (Akademia Szachowa Gliwice), który zgromadził na swym koncie 7,0 pkt. Trzecie miejsce zajął mistrz międzynarodowy Krzysztof Chojnacki – 7,0 pkt (LKS Chrobry Gniezno). Kolejne zawody Kamil Plichta rozegrał 3 maja biorąc udział w XVII Powiatowym Indywidualnym Turnieju Szachowym w Wapnie. W zawodach uczestniczyło 90 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą przy szachownicach na dystansie 9 rund, tempo gry wynosiło 15 minut na zawodnika. W turnieju zdecydowanie zwyciężył zawodnik KS Wieża Pęgów Piotr Jagodziński. Drugie miejsce zajął mistrz międzynarodowy Krzysztof Chojnacki , a trzecie Jan Kujawski (obaj LKS Chrobry Gniezno). Zawodnikowi Gostmatu tym razem w końcówce zawodów zabrakło nieco szczęścia i ostatecznie Kamil w niedzielnym turnieju zajął 6 miejsce.

Cały weekend z szachami spędził również inny zawodnik Gostmatu – Winicjusz Fengier. Winicjusz  1 maja grał symultanę szachową z burmistrzem oraz mieszkańcami Nowego Tomyśla, a 3 maja uczestniczył w zawodach szachowych rozgrywanych na Pojezierzu Drawskim - o puchar Burmistrza Czaplinka. W turnieju grało 37 zawodników.

Teoretycznie głównym kandydatem do zwycięstwa w zawodach był szachista „KSz Pod Wieżą” Szczecin Robert Kula. Zgodnie z przewidywaniami zawodnik ze Szczecina potwierdził swój prymat i z 8 zwycięstwami i 1 porażką wygrał zawody. Szachistą, który jako jedyny w turnieju ograł zwycięzcę był … zawodnik Gostmatu Gostynin – Winicjusz Fengier. Jednak w kolejnych partiach Winicjusz trochę pechowo „pogubił punkty”  i ostatecznie zajął 8 miejsce w turnieju. Podium na turnieju w Czaplinku uzupełnili: Adam Ancuta z KS Piła (II miejsce) i Adam Czuchnicki z Pałacu Młodzieży Szczecin (III miejsce).

W Kowalu w IV Turnieju Szachowym im. Króla Kazimierza Wielkiego barwy Gostmatu Gostynin reprezentował Paweł Flak. Zawody odbyły się 1 maja i zgromadziły 65 szachistów. W turnieju trudno było wskazać jednoznacznie kandydata do zwycięstwa. Do szerokiego grona faworytów zaliczano szachistów Chemika Bydgoszcz, Wiatraka Bydgoszcz, Hetmana Konin, Rotmistrza Grudziądz,  WKSz Włocławek i Gostmatu Gostynin. W klasyfikacji końcowej na I miejscu zameldował się Marcin Steczek z Hetmana Konin, II miejsce zajął szachista Wiatraka Bydgoszcz Jarosław Paprocki, a III miejsce zajął gracz WKSz Włocławek Krzysztof Kuliński. Zawodnik Gostmatu – Paweł Flak nie miał szczęścia w losowaniu par do ostatniej rundy, los skojarzył go z Marcinem Steczkiem. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zawodnik z Konina, co zapewniło mu I miejsce w zawodach, natomiast porażka zepchnęła Pawła z miejsca medalowego na 6 pozycję w klasyfikacji końcowej.

W miniony weekend Gostmat uczestniczył także w majówce z Burmistrzem Miasta Gostynina i organizacjami pozarządowymi. Wszyscy chętni mieszkańcy Gostynina mogli przy Miejskim Centrum Kultury pograć w szachy z kilkoma graczami Gostmatu. Rywalizacja przy szachownicy nie miała charakteru turniejowego, ale niektóre partie były bardzo wyrównane.

szach2

administrator

INFORMACJE POWIATOWE

Kondolencje

Pani Mieczysławie Gientce   

pracownikowi Starostwa Powiatowego w Gostyninie

szczere wyrazy współczucia i żalu z powodu śmierci

  ...

Powiatowy Konkurs fotograficzny 2019

 

IX EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „PRZYRODA GOSTYNIŃSKA W OBIEKTYWIE”
Starosta Gostyniński, po rocznej przerwie, po ...

WYDARZENIA W REGIONIE

 
   
„OZE - szansa na innowacyjne rolnictwo".
  Szanowni Państwo, w imieniu Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie, informujemy o szkoleniu ...
Gala 20-lecia Powiatu Ciechanowskiego
W dniu 2 lutego Wicestarosta Gostyniński Maria Wróblewska reprezentowała Powiat Gostyniński podczas uroczystych obchodów ...
Budowa gazociągu na terenie Powiatu Gostynińskiego
. Przekazujemy materiały informacyjne opracowane przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
Ogólnopolski Konkurs Grantowy dla organizacji ...
Ogólnopolski Konkurs Grantowy dla  organizacji pozarządowych W Ogólnopolskim Konkursie Grantowym o dotacje do 40 000 zł na ...

SAMORZĄD MAZOWIECKI

„Aktywny Absolwent”
  Instytut Tyflologiczny PZN zaprasza do udziału w projekcie „Aktywny Absolwent” ...
Kwalifikacja wojskowa 2019 rok
Kwalifikacja wojskowa 2019 rok Kwalifikacja wojskowa w roku 2019 na terenie ...

Nasz adres

  • Starostwo Powiatowe w Gostyninie,
  • 09-500 Gostynin, ul. Dmowskiego 13
  • tel. 24. 235 79 77, fax: 24. 235 79 85 
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ZAPYTAJ STAROSTĘ

Email:
Temat sprawy
Informacja, zapytanie dla Starosty
Wpisz poniżej cyfry 345