Szachowe zmagania

Zmień wielkość czcionki:

szach1

W miniony weekend szachiści Gostmatu Gostynin brali udział w kilku turniejach szachowych. Kamil Plichta rywalizował przy szachownicy w Wielkopolsce: w Wolsztynie i w Wapnie, Paweł Flak brał udział w zawodach rozgrywanych w pobliskim Kowalu, a Winicjusz Fengier grał w turnieju w Czaplinku (woj. zachodniopomorskie). Najbardziej pracowity weekend miał Kamil Plichta, który rozgrywał aż dwa turnieje. W pierwszym turnieju uczestniczył 1 maja grając w XXVIII Indywidualnych Mistrzostwach Wolsztyna. W zawodach uczestniczyło 74 zawodników, w tym wielu utytułowanych szachistów. Rywalizacja o tytuł mistrza Wolsztyna była bardzo zacięta i toczyła się do ostatniej partii. Ostatecznie turniej wygrał zawodnik Gostmatu Gostynin Kamil Plichta z dorobkiem 7,5 pkt, drugie miejsce zajął aktualny brązowy medalista mistrzostw Polski arcymistrz Jacek Tomczak (Akademia Szachowa Gliwice), który zgromadził na swym koncie 7,0 pkt. Trzecie miejsce zajął mistrz międzynarodowy Krzysztof Chojnacki – 7,0 pkt (LKS Chrobry Gniezno). Kolejne zawody Kamil Plichta rozegrał 3 maja biorąc udział w XVII Powiatowym Indywidualnym Turnieju Szachowym w Wapnie. W zawodach uczestniczyło 90 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą przy szachownicach na dystansie 9 rund, tempo gry wynosiło 15 minut na zawodnika. W turnieju zdecydowanie zwyciężył zawodnik KS Wieża Pęgów Piotr Jagodziński. Drugie miejsce zajął mistrz międzynarodowy Krzysztof Chojnacki , a trzecie Jan Kujawski (obaj LKS Chrobry Gniezno). Zawodnikowi Gostmatu tym razem w końcówce zawodów zabrakło nieco szczęścia i ostatecznie Kamil w niedzielnym turnieju zajął 6 miejsce.

Cały weekend z szachami spędził również inny zawodnik Gostmatu – Winicjusz Fengier. Winicjusz  1 maja grał symultanę szachową z burmistrzem oraz mieszkańcami Nowego Tomyśla, a 3 maja uczestniczył w zawodach szachowych rozgrywanych na Pojezierzu Drawskim - o puchar Burmistrza Czaplinka. W turnieju grało 37 zawodników.

Teoretycznie głównym kandydatem do zwycięstwa w zawodach był szachista „KSz Pod Wieżą” Szczecin Robert Kula. Zgodnie z przewidywaniami zawodnik ze Szczecina potwierdził swój prymat i z 8 zwycięstwami i 1 porażką wygrał zawody. Szachistą, który jako jedyny w turnieju ograł zwycięzcę był … zawodnik Gostmatu Gostynin – Winicjusz Fengier. Jednak w kolejnych partiach Winicjusz trochę pechowo „pogubił punkty”  i ostatecznie zajął 8 miejsce w turnieju. Podium na turnieju w Czaplinku uzupełnili: Adam Ancuta z KS Piła (II miejsce) i Adam Czuchnicki z Pałacu Młodzieży Szczecin (III miejsce).

W Kowalu w IV Turnieju Szachowym im. Króla Kazimierza Wielkiego barwy Gostmatu Gostynin reprezentował Paweł Flak. Zawody odbyły się 1 maja i zgromadziły 65 szachistów. W turnieju trudno było wskazać jednoznacznie kandydata do zwycięstwa. Do szerokiego grona faworytów zaliczano szachistów Chemika Bydgoszcz, Wiatraka Bydgoszcz, Hetmana Konin, Rotmistrza Grudziądz,  WKSz Włocławek i Gostmatu Gostynin. W klasyfikacji końcowej na I miejscu zameldował się Marcin Steczek z Hetmana Konin, II miejsce zajął szachista Wiatraka Bydgoszcz Jarosław Paprocki, a III miejsce zajął gracz WKSz Włocławek Krzysztof Kuliński. Zawodnik Gostmatu – Paweł Flak nie miał szczęścia w losowaniu par do ostatniej rundy, los skojarzył go z Marcinem Steczkiem. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zawodnik z Konina, co zapewniło mu I miejsce w zawodach, natomiast porażka zepchnęła Pawła z miejsca medalowego na 6 pozycję w klasyfikacji końcowej.

W miniony weekend Gostmat uczestniczył także w majówce z Burmistrzem Miasta Gostynina i organizacjami pozarządowymi. Wszyscy chętni mieszkańcy Gostynina mogli przy Miejskim Centrum Kultury pograć w szachy z kilkoma graczami Gostmatu. Rywalizacja przy szachownicy nie miała charakteru turniejowego, ale niektóre partie były bardzo wyrównane.

szach2

administrator

INFORMACJE POWIATOWE

40 km po pustyni NEGEV dla Mocarzewa
Marathon Dariusz Kiełbasa Biegniemy po pustyni w Izraelu aby pomóc zbudować dom dla dzieci z Mocarzewa. Wraz z Darkiem Jakubowskim ... czytaj więcej