Wyszukaj

Powiatowy Dzień Bibliotekarza

Zmień wielkość czcionki:

 

1bb1

 

Za nami ważny dzień dla wszystkich Bibliotekarzy. W dniu 8 maja 2023 roku obchodziliśmy Powiatowy Dzień Bibliotekarza otwierając Tydzień Bibliotek, który w tym roku przebiega pod hasłem: „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie pełni zadania powiatowej biblioteki publicznej dla Powiatu Gostynińskiego, dlatego wczorajsze święto uroczyście obchodzili wszyscy pracownicy bibliotek z naszego powiatu. Uroczystości odbyły się w sali Kolumnowej Zamku Gostynińskiego, a przybyłych gości uroczyście przywitała Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie Marzena Ligocka. Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski wraz z bibliotekarzem i instruktorem powiatowym Kamillą Ostrowską złożyli na ręce pracowników bibliotek serdeczne podziękowania za doświadczenie i ogromny wkład pracy w życie lokalnej społeczności, życząc wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji i zadowolenia z wykonywanego zawodu.

W uroczystościach udział wzięli samorządowcy z terenu Miasta Gostynina i Gminy Szczawin Kościelny.

Na zakończenie obchodów Powiatowego Dnia Bibliotekarza odbył się koncert artystów teatru Buffo Natalii Srokocz i Jerzego Grzechnika, którym akompaniował pianista Grzegorz Karaś.

 

1bb21bb41bb31bb61bb91bb81bb71bb5

Fot. Anna Bronikowska

Izabela Ślusarska