Wyszukaj

Z wizytą w Stanicy Harcerskiej w Gorzewie

Zmień wielkość czcionki:

27 lipca 2022 roku Wicestarosta Gostyniński Maria Wróblewska wraz z Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie Michałem Burym odwiedzili członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz wychowanków Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Placówek typu rodzinnego oraz dzieci z rodzin zastępczych z terenu powiatu gostynińskiego, którzy wypoczywają i szkolą się na obozie w Stanicy Harcerskiej w Gorzewie. Aktualnie przebywa tam 300 uczestników, a wśród nich są również dzieci z Ukrainy, które znalazły bezpieczne schronienie na terenie powiatu gostynińskiego.

W tym dniu, w ramach „Dnia z Bezpieczeństwem” młodzież miała możliwość bliższego poznania niezwykle ważnej dla obywateli i niebezpiecznej zarazem pracy na stanowisku strażaka-ratownika. Jest to już 41 obóz wypoczynkowo-szkoleniowy organizowany przez Chorągiew Mazowiecką Harcerstwa Polskiego.

Wakacje spędzone na obozie z dala od gwaru cywilizacji, w środku lasu, pod namiotem, z grupą rówieśników to przygoda, którą dzieci zapamiętają na całe życie. To właśnie tu będą się nie tylko uczyć, doświadczać eksperymentować, wygłupiać, przezwyciężać swoje słabości, ale przede wszystkim będą świetnie się bawić!

 

 DSC2253 DSC2256 DSC2268 DSC2270 DSC2273 DSC2275 DSC2294 DSC2303 DSC2316

Janusz Brudnowski