Wyszukaj

Nasi uczniowie znów pojadą na zagraniczne praktyki.

Zmień wielkość czcionki:

learn 1996845 1920 


Narodowa Agencja Programu Erasmus + ogłosiła wyniki konkursu w ramach akcji 1– Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+ w roku 2020.

O zagranicznych praktykach mogą już śmiało myśleć uczniowie Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej – Curie, ponieważ wniosek „Praktyka czyni Mistrza” został już zakwalifikowany do realizacji uzyskując wsparcie wysokości 109 192,00 €.

Ogromne szanse na wyjazd, tym razem do Włoch mają również uczniowie Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego, bo choć wniosek „Praktyki we Włoszech szansą na podniesienie kompetencji” znalazł się na liście rezerwowej z przyznanym wsparciem 109 206,00 €. to Narodowa Agencja już oficjalnie potwierdziła, iż część wniosków umieszczonych na liście rezerwowej zostanie przekazanych do dofinansowania ze środków EFS w ramach dostępnego budżetu projektu PO WER VET pt.: „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Ponadto uczniowie obydwu szkół będą mieli również szansę na zagraniczne praktyki w ramach wniosku złożonego przez Fundację Młodzieży Wiejskiej, która współpracuje z naszymi szkołami, a jej wniosek również oczekuje na liście rezerwowej na przeniesienie do projektu PO WER VET.Gratulujemy i życzymy udanych praktyk w roku szkolnym 2020/2021.

WPiR/m