Wyszukaj

Prośba o pomoc w znalezieniu koordynatorów lokalnych w systemie WsparcieDlaSzpitala.pl

Zmień wielkość czcionki:

cropped WdS logo2


Szanowni Państwo,
do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie wpłynęła prośba organizatorów (Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Fundacja PARK oraz firma informatyczna Clorce) inicjatywy Wsparcie dla Szpitali (www.wsparciedlaszpitala.pl) o pomoc w poszukiwaniu osób chcących podjąć się roli Koordynatora lokalnego w systemie WdS.

WsparcieDlaSzpitala.pl to niekomercyjny system wsparcia społecznego szpitali i DPS, stworzony pro bono przez zespół programistów Clorce, naukowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz społeczników z Fundacji PARK i osoby prywatne.

WsparcieDlaSzpitala.pl to system pomagający pomagać placówkom ochrony zdrowia. Korzystają z niego już 503 szpitale i DPS-y w całym kraju, a także grupa 278 zaufanych, lokalnych koordynatorów zbiórek. Skalę działania oraz zakres zgłaszanych potrzeb najlepiej oddaje poniższa mapka interaktywna:
https://public.tableau.com/shared/C92GY9WXC…

Z uwagi na dynamiczny wzrost liczby placówek w systemie (zarejestrowanie się 190 DPS-ów w ciągu 6 ostatnich dni!), bardzo pilna stała się potrzeba pozyskania nowych koordynatorów lokalnych.

Koordynator lokalny to osoba, która jest łącznikiem między placówką a darczyńcami. Koordynator organizuje lokalne zbiórki, zachęca do pomocy mieszkańców oraz lokalne firmy, rozmawia z dziennikarzami. W swojej komunikacji wykorzystuje aktywnie media społecznościowe oraz dzwoni do osób mogących pomóc. Wszystko po to, aby zdobyć potrzebne produkty, zebrać je, a następnie przywieźć placówce w imieniu darczyńców. Krótki materiał wideo tłumaczy rolę Koordynatora lokalnego w systemie WsparcieDlaSzpitala.pl:
https://youtu.be/nBA8os_7MyU

Biuro ds. Zarządzania
Kryzysowego i Bezpieczeństwa

WPiR