Konkurs „Przyroda gostynińska w obiektywie”

Zmień wielkość czcionki:

DSC 1266

Dnia 31 października br. w Starostwie Powiatowym w Gostyninie odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród laureatom VIII edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Przyroda gostynińska w obiektywie”. Jak co roku jego współorganizatorem konkursu oprócz Starosty Gostynhińskiego był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Warszawie.

Tegoroczna edycja konkursu podobnie jak 7 poprzednich, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów.

Celem Konkursu było ukazanie i popularyzacja piękna otaczającej nas gostynińskiej przyrody. Adresatami byli uczniowie szkół z terenu powiatu gostynińskiego.

Warunkiem wzięcia w nim udziału było wykonanie fotografii przedstawiającej piękno przyrody powiatu np. ciekawy krajobraz, obiekt przyrody ożywionej lub nieożywionej, zjawisko atmosferyczne.

Do Konkursu przystąpiło 124 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalnych, którzy wykonali 251 zdjęć.

Dnia 11 października br. Komisja Konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

  • w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Amelia Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gostyninie,

II miejsce – Jakub Kiełbasa ze Szkoły Podstawowej w Pacynie,

III miejsce – Kacper Orłowski ze Szkoły Podstawowej w Sokołowie,

Wyróżnieni: Justyna Pasikowska ze Szkoły Podstawowej w Sierakówku, Oliwia Debich ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gostyninie i Klaudia Tyszkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Zwoleniu,

  • w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Gabriela Kozłowska z Gimnazjum w Pacynie,

II miejsce – Dgmara Orlik z Gimnazjum w Sannikach,

III miejsce – Julia Felczak z Gimnazjum w Pacynie,

Wyróżnieni: Dominika Ambroziak z Gimnazjum w Szczawinie Kościelnym, Wiktoria Kicka z Oddziału Gimnazjalnego SP Nr 3 w Gostyninie i Justyna Murawska z Gimnazjum w Lucieniu,

  • w kategorii szkół ponadgimnazjalnych laureatami są:

I miejsce – Paulina Dymon z Zespołu Szkół w Gostyninie,

II miejsce – Patrycja Staniszewska z GCE w Gostyninie,

III miejsce – Renata Szewczyk z Liceum Ogólnokształcącego w Gostyninie,

Wyróżnieni: Antoni Igor Korajczyk, Magdalena Kołodziejska oraz Oliwia Sierakowska – z Liceum Ogólnokształcącego w Gostyninie.

Wszystkim zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje.

DSC 1226

DSC 1257

administrator