Działania Policji w Powiecie Gostynińskim

Zmień wielkość czcionki:

tir policja2

 

Działania "TRUCK&BUS"

Policjanci gostynińskiej drogówki już jutro (12.10.) przeprowadzą na drogach naszego powiatu wzmożone działania pod kryptonimem "TRUCK&BUS". Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa wśród osób podróżujących, a w szczególności sprawdzenia przewoźników pod kątem spełnienia wszystkich wymagań z tym związanych, zapobieżenie wypadkom drogowym oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu międzynarodowego i krajowego transportu drogowego.

W trakcie prowadzonej akcji policjanci szczególnie dokładnie będą sprawdzać: dokumentację uprawniającą do wykonywania przewozu osób, sposób przewożenia osób i ładunku, stan trzeźwości kierowców oraz przestrzeganie norm czasu pracy przez kierujących. Ponadto w trakcie działań funkcjonariusze zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów ze szczególnym uwzględnieniem układu hamulcowego i kierowniczego, stanu ogumienia czy właściwego oświetlenia i oznakowania pojazdu. Kierowco zachowaj ostrożność na drodze

Pogarszające się warunki na drogach, a nierzadko zbyt mała czujność i ostrożność użytkowników dróg prowadzi do zdarzeń drogowych. Tylko w ciągu ostatnich dni policjanci odnotowali kilka zdarzeń, w tym dwa z udziałem nieletnich motocyklistów.

W piątkowe i poniedziałkowe popołudnie na terenie Gostynina policjanci odnotowali dwa zdarzenia z udziałem motocyklistów. W pierwszym 16-latek kierując motocyklem Yamaha zderzył się z osobowym Volvo kierowanym przez 26-latka. Podobnie zdarzenie wyglądało w poniedziałkowe popołudnie - 17-letni motocyklista zderzył się z pojazdem BMW kierowanym przez 18-latka. W obu przypadkach kierujący byli trzeźwi, wszyscy są mieszkańcami gminy Gostynin, a do szpitala z obrażeniami przewiezieni zostali motocykliści.

Aktualne opady deszczu, mokra nawierzchnia jezdni i szybko zapadający zmrok znacząco utrudniają poruszanie się po drogach. Jeżeli dodamy do tego brawurę, nieostrożność i brak czujności doprowadzenie do zdarzenia drogowego jest przysłowiową chwilą.

Apelujemy do wszystkich użytkowników o wzmożenie czujności i ostrożności. Pamiętajmy też o używaniu elementów odblaskowych podczas poruszania się pieszo po drogach, co znacząco zwiększa naszą widoczność po zmroku.

sierż.szt. Dorota Słomkowska

administrator

INFORMACJE POWIATOWE

40 km po pustyni NEGEV dla Mocarzewa
Marathon Dariusz Kiełbasa Biegniemy po pustyni w Izraelu aby pomóc zbudować dom dla dzieci z Mocarzewa. Wraz z Darkiem Jakubowskim ... czytaj więcej

SAMORZĄD MAZOWIECKI

"Zabawa Andrzejkowa" z Wolontariuszami
"Zabawa Andrzejkowa" z Wolontariuszami Gostynińskimi W sobotę 18 listopada 2017 r. dzieci z ... czytaj więcej

POD RĘKĄ

KARTA PARKINGOWA
KARTA PARKINGOWA

Powiatowy Zespół ds. ...

Karta praw pacjenta
Konsultacje Społeczne
Konsultacje Społeczne

Projekt programu ...

Związek Kombatantów
Związek Kombatantów

  Związek ...

WFOŚiGW w Warszawie
WFOŚiGW w Warszawie

Dofinansowanie z WFOŚiGW w ...

NOCNA OPIEKA MEDYCZNA - ROZKŁAD PRACY ...
NOCNA OPIEKA MEDYCZNA - ROZKŁAD PRACY ...

  Nocna i świąteczna ...

STACJE KONTROLI
STACJE KONTROLI

  WYKAZ  STACJI  KONTROLI  ...

Bezpłatna Pomoc Prawna
Bezpłatna Pomoc Prawna

Zakres nieodpłatnej pomocy ...

Nasz adres

  • Starostwo Powiatowe w Gostyninie,
  • 09-500 Gostynin, ul. Dmowskiego 13
  • tel. 24. 235 79 77, fax: 24. 235 79 85 
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ZAPYTAJ STAROSTĘ

Email:
Temat sprawy
Informacja, zapytanie dla Starosty
Wpisz poniżej cyfry 345